poniedziałek, 23 grudnia 2013

Świąteczny spinpodobno przesadzam i się za bardzo spinam. absolutnie się z tym nie zgadzam i choć miewam skłonności do przesady, to w tym wypadku nazywanie tego przesadą, jest jednak dużą przesadą.
 
 
Mąż twierdzi, że za bardzo się spinam świętami. kolejny weekend poświęcam na przygotowania, cały czas gdzieś latam, coś robię, a najważniejsze czegoś od niego chcę. podejrzewam, że zwłaszcza to ostatnie natchnęło go do tych przemyśleń. że przecież nie o to w tych świętach chodzi, nie o ten pośpiech, przeżywajmy, odpoczywajmy, cieszmy się spokojem, sobą...i alleluja!
 

niby fajnie, ale.......no bo co, nie posprzątać, nie ugotować, nie upiec, nie udekorować, nie popakować?
 
śmiem twierdzić, że siedzenie w syfie i żarcie KFC w święta popsułoby trochę ten świąteczno-zajebisty klimat.
 
święta w końcu zobowiązują!
 
oczywiście mogłabym nie czyścić na glanc mieszkania, ale lubię czyste na glanc mieszkanie.
oczywiście mogłabym nie piec tych ciast, ale własnej roboty lepsze i mama prosiła żeby upiec.
oczywiscie nie musiałabym się starać o prezenty i kupić byle co, ale akurat tego nie potrafię.
oczywiście mogłabym nic nie gotować na święta, tyle tylko, że rodzina wpada na świąteczny obiad więc byłoby trudno nic im nie podać i powiedzieć "słuchajcie kochani, nic nie ma do żarcia, ale przecież nie o to chodzi, najważniejsze, że jesteśmy razem".
oczywiście mogłabym nie spraszać gości w święta, ale podobno święta się celebruje w gronie rodziny, a ja lubię swoją rodzinę.
 

w związku z tym chyba nie mogę sobie pozwolić na komfort "braku spiny".


i choć świąteczny szał zakupów mnie mierzi, gigantyczne kolejki w sklepach doprowadzają do szału, trzepoczące w siatkach żywe duszące się karpie absolutnie kłocą z magią tych Świąt, a wręcz budzą szczerą nienawiść do osób, które te siatki dzierżą w dłoni (nie rozumiem czy zabicie karpia w wigilię jest w dobrym świątecznym tonie? przecież nikt nie kupuje żywego świniaka żeby dać mu w łeb w domowym zaciszu), to jednak święta wymagaja większego wkładu pracy, może i za dużego. ale w końcu w święta niech będzie odświętnie!Odświętnie Świątecznych Świąt życzy Puszka.


4 komentarze:

 1. Karola i Michcio30 grudnia 2013 11:15

  Kochana Puszko w te święta spisałaś się na 6+ nie możemy się doczekać kolejnych świąt :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dobrze, że moje spięcie pośladów na coś się przydało ;)

   Usuń
 2. dlatego ja nie spisuję postanowień :) robię za to mapę marzeń, wieszam na lodówce i czekam aż się spełnią. pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moje się aż tak chętnie nie spełniają, ale trzymam kciuki za Twoje :)

   Usuń